Menu
Wybierz kategorię
Strony informacyjne
Wyszukaj w katalogu
Dodaj firmę
Polecane firmy
Sklep internetowy z kawą świeżo paloną. Ziarna znakomitej kawy z całego świata. Kawa świeżo palona PetraCafe.pl to gwarancja jakości i udanego poranka!

Najdroższa czekolada na świecie

(2015-02-11)

Pisaliśmy już o najdroższej kawie na świecie. A czy wiecie jaka jest najdroższa czekolada i gdzie można ją kupić?

Kilka szczegółów o To'ak Chocolate

Czekolada ta produkowana jest w Ekwadorze i kosztuje aż 260 dolarów za tabliczkę. Produkcja odbywa się w idealnych warunkach do produkcji czekolady (przede wszystkim niska wilgotność). Jak zapewnia producent czekolada ta jest najlepszą na świecie i nie zamierza obniżać ceny tego produktu.

Historia czekolady To`ak

Kilkanaście lat temu Jerry Toth (z pochodzenia Amerykanin) wyjechał do Ekwadoru, aby storzyć organizację zajmującą się konserwacją lasów deszczowych. Po pewnym czasie Toth poznał Servio Pacharda, który zaprowadził go wysoko w góry
i pokazał drzewa kakaowca, które rosną od ponad 100 lat. Drzewa te są ostatnimi przedsatawicielami swojego gatunku i oddają najbardziej pożądane ziarna kakaowca na świecie. Wykorzystując ziarna Jerry Toth wyprodukował czekoladę zważając przy tym na najwyższą jakość produkcji. W ten sposób uzyskał produkt tak porządany przez wiele osób na całym świecie.

Produkcja czekolady

Produkcja czekolady To`ak jest bardzo czasochłonna, a wykonanie jednej serii zajmuje od 4-5 miesięcy. Czekolada pakowana jest w specjalne drewniane pudełka i indywidualnie numerowana.

W obecnej chwili czekoladę można kupić tylko w kilku sklepach w Stanach Zjednoczonych oraz przez internet. Wydaje się, że nie ma co liczyć na obniżkę ceny tego jakże luksusowego surowca!